O mne

Anna Bednárová
Žijem a tvorím v Galante, povolaním som fotografka – dekoratérka.
SZČO / IČO: 32335059

Štúdium
– Stredná umelecko-priemyselná škola v Bratislave odbor fotografia, odb.pedagógovia: František Tomík, Ján Striež, Ján Krížik.
– ZUŠ v Galante výtvarný odbor pod vedením: akad.sochár Ladislav Sabo a Katarína Saboová.

Workshop
– Foto workshopy v Tatranskej galérii fotografie /Poprad fotodieľne módnej fotografie a portrétu s profesionálnymi lektormi a pedagógmi fotografie: Jozef Česla, Jaro Žiak.

Pracovné skúsenosti
Pracovala som ako interiérový dizajnér, 16rokov, pre švédsky nábytkový obchodný dom IKEA Bratislava. Tu som nadobudla znalosti v dekorovaní, rozoznávaní módnych, výtvarných štýlov a ich kombinácií. Rada fotím všetky žánre, ale najviac inklinujem k portrétu foteného v ateliéry štúdiovými svetlami. Páči sa mi aj fotenie krajiny a architektúry, fascinujú ma jej detaily a zákutia exteriérov. Moje začiatky boli s fotením na analóg a mám skúsenosti s vyvolávaním filmov a fotografií v tmavej komore. Som členkou galantského fotoklubu vyše 20 rokov s malou prestávkou, vďaka ktorému som vystavovala svoje fotky na medzinárodných klubových výstavách v Maďarsku a Rakúsku. Autorskú výstavu fotografií som mala v roku 2005 a 2016 v Galante. Mojimi obľúbenými fotografickými autormi sú: Herb Ritts, Richard Avedon, Andy Warhol, Karol Kállay, Martin Martinček, Anton Fiala, Steve McCurry, Annie Leibovitz.