O mne

Anna Bednárová
Žijem a tvorím v Galante, povolaním som fotografka – dekoratérka.
SZČO / IČO: 32335059

Štúdium
– Stredná umelecko-priemyselná škola v Bratislave odbor fotografia,    odb.pedagógovia: František Tomík, Ján Striež, Ján Krížik.
– ZUŠ v Galante výtvarný odbor pod vedením: akad.sochár Ladislav Sabo a Katarína Saboová.

Workshop
– Foto workshopy v Tatranskej galérii fotografie /Poprad fotodieľne módnej fotografie a portrétu s profesionálnymi lektormi a pedagógmi fotografie: Jozef Česla, Jaro Žiak.

Pracovné skúsenosti
Fotografujem od štúdia fotografie na Strednej umelecko priemyselnej škole v Bratislave cca 25 rokov. Fotila som rôzne žánre, ale najviac inklinujem k fotenie portrétu a zátišia. Rada fotím v ateliéry,  kde sa dá formovať, aranžovať  a dobre pracovať s denným či štúdiovým osvetlením. Fascinuje ma aj fotenie architektúry, na ktorej si všímam jej detaily a zákutia exteriérov, krajiny. Moje začiatky boli s fotením na analóg, mám teda skúsenosti s vyvolávaním filmov a fotografií v tmavej fotokomore. Používam profesionálnu digitálnu fototechniku značky Nikon s niekoľkými objektívmi a v ateliéry profi softboxy Elinchrom. Pracovala som ako interiérový dizajnér 16 rokov, pre švédsky obchodný dom IKEA Bratislava. Tu som nadobudla znalosti v dekorovaní, rozoznávaní módnych štýlov a ich kombinácií.  Som členkou galantského fotoklubu 20 rokov s malou prestávkou, vďaka ktorému som vystavovala svoje fotky na medzinárodných,  klubových výstavách v Maďarsku a Rakúsku. Autorskú výstavu fotografií som mala v roku 2005 a 2016 v Galante. Mojimi obľúbenými fotografickými autormi sú: Herb Ritts, Richard Avedon, Andy Warhol, Karol Kállay, Martin Martinček, Steve McCurry, Annie Leibovitz.