O mne

Anna Bednárová
Žijem a tvorím v Galante, povolaním som fotografka – dekoratérka.
SZČO / IČO: 32335059

Štúdium
– Stredná umelecko-priemyselná škola v Bratislave odbor fotografia,    odb.pedagógovia: František Tomík, Ján Striež, Ján Krížik.
– ZUŠ v Galante výtvarný odbor pod vedením: akad.sochár Ladislav Sabo a Katarína Saboová.

Workshop
– Foto workshopy v Tatranskej galérii fotografie /Poprad fotodieľne módnej fotografie a portrétu s profesionálnymi lektormi a pedagógmi fotografie: Jozef Česla, Jaro Žiak.

Pracovné skúsenosti
Fotografujem od štúdia fotografie na takzvanej Šupke cca 25 rokov. Fotila som rôzne žánre, ale keďže mám rada “veci pod kontrolou” akoby naaranžované najviac inklinujem k fotenie portrétu v ateliéry, kde sa dá formovať, stylovať  a dobre pracovať s denným či štúdiovým osvetlením. Pracovala som ako interiérový dizajnér 16 rokov, pre švédsky obchodný dom IKEA Bratislava. Tu som nadobudla znalosti v dekorovaní, rozoznávaní módnych štýlov a ich kombinácií.  Fascinuje ma aj fotenie architektúry, na ktorej si všímam jej detaily a zákutia exteriérov, krajiny. Moje začiatky boli s fotením na analóg, mám teda skúsenosti s vyvolávaním filmov a fotografií v tmavej komore. Som členkou galantského fotoklubu 20 rokov s malou prestávkou, vďaka ktorému som vystavovala svoje fotky na medzinárodných klubových výstavách v Maďarsku a Rakúsku. Autorskú výstavu fotografií som mala v roku 2005 a 2016 v Galante. Mojimi obľúbenými fotografickými autormi sú: Herb Ritts, Richard Avedon, Andy Warhol, Karol Kállay, Martin Martinček, Anton Fiala, Steve McCurry, Annie Leibovitz.