O mne

Anna Bednárová
Žijem a tvorím striedavo v Galante a Bratislave. Mám živnosť na fotografovanie.
SZČO / IČO: 32335059

Štúdium
– Stredná umelecko-priemyselná škola v Bratislave odbor fotografia,    odb.pedagógovia: František Tomík, Ján Striež, Ján Krížik.
– ZUŠ v Galante výtvarný odbor pod vedením: akad.sochár Ladislav Sabo a Katarína Saboová.

Workshop
– Foto workshopy v Tatranskej galérii fotografie /Poprad fotodielne módnej fotografie a portrétu s profesionálnymi lektormi a pedagógmi fotografie: Jozef Česla, Jaro Žiak.

Pracovné skúsenosti
Fotografujem od štúdia fotografie  cca 25 rokov. Fotila som rôzne žánre, ale najviac inklinujem k fotenie portrétu, zátišia.  Portréty rada fotím v ateliéry, lebo sa rada venujem štylizácii a práci so štúdiovým osvetlením, ale to nachádzam aj v zaujímavom exteriéry. Fascinuje ma aj fotenie architektúry, na ktorej si všímam jej detaily a zákutia. Moje začiatky boli s fotením na analóg, mám teda skúsenosti s vyvolávaním filmov a fotografií v tmavej fotokomore. Používam profesionálnu digitálnu fototechniku značky Nikon  a v ateliéry používam osvetlovacie softboxy značky  Elinchrom. Pracovala som ako interiérový dizajnér 16 rokov, pre švédsky obchodný dom IKEA Bratislava. Tu som nadobudla znalosti v dekorovaní, rozoznávaní módnych štýlov a ich kombinácií.  Som členkou galantského fotoklubu 20 rokov s malou prestávkou, vďaka ktorému som vystavovala svoje fotky na medzinárodných,  klubových výstavách v Maďarsku a Rakúsku. Autorskú výstavu fotografií som mala v roku 2005 a 2016 v Galante. Mojimi obľúbenými fotografickými autormi sú: Herb Ritts, Richard Avedon, Andy Warhol, Karol Kállay, Martin Martinček, Steve McCurry, Annie Leibovitz.